Odot_Untitled_Panorama5.jpg
005_OurPeople.jpg
Odot_Untitled_Panorama5.jpg

אודות ביוסויל


ביוסויל נחשבת למוקד ידע ייחודי ולבעלת מומחיות רבה בתחום הטיפול בבוצות ממתקני טיפול בשפכים, בוצות ממתקני זיקוק ושפכים תעשייתיים המכילים מזהמים אורגניים.

SCROLL DOWN

אודות ביוסויל


ביוסויל נחשבת למוקד ידע ייחודי ולבעלת מומחיות רבה בתחום הטיפול בבוצות ממתקני טיפול בשפכים, בוצות ממתקני זיקוק ושפכים תעשייתיים המכילים מזהמים אורגניים.

ביוסויל

ביוסויל היא שותפות רשומה בין ביוטרה לבין חברת אל.די.די טכנולוגיות מתקדמות. מזה למעלה מעשור מפעילה ביוסויל בשטחה של החברה לשירות איכות הסביבה בנאות חובב מתקן לטיפול ביולוגי בקרקעות מזוהמות, בוצות ממתקני טיפול בשפכים, בוצות ממתקני זיקוק ושפכים תעשייתיים המכילים מזהמים אורגניים.

ביוסויל הינה חלוצת תחום הטיפול הביולוגי בפסולות מסוכנות במדינת ישראל, ונחשבת למוקד ידע ובעלת מומחיות רבה בתחום. הטכנולוגיה המתקדמת שבה עושה ביוסויל שימוש נשענת על עשרות שנים של מחקר אקדמי ויישומי שנעשו על-ידי אחד ממייסדה, ד"ר רפי מנדלבאום, ואשר נמשכים למעשה לכל אורך שנות הפעילות, באמצעות מחלקת המחקר והפיתוח והמעבדה הביולוגית שמפעילה ביוסויל.

ההשקעה הרבה של ביוסויל במחקר תחום הטיפול הביולוגי הקנתה לה יכולת ייחודית בכל הקשור לטיפול בפסולת מסוכנת "קשת פירוק", המכילה מזהמים בריכוזים גבוהים וכן בעלי מאפיינים כימיים ופיזיים אשר מקשים על יצירת תנאים אופטימליים הנדרשים לתהליך הטיפול.

במהלך שנות פעילותה טיפלה ביוסויל במאות אלפי מ"ק של פסולות מסוכנות בעלות מורכבות טיפול משתנה וממגוון רחב של מקורות זיהום ותהליכי ייצור.

ביוסויל מפעילה מתקני טיפול הפועלים בטכנולוגיות שונות, והיא החברה היחידה בישראל המפעילה מתקן לטיפול בפסולת מסוכנת הפועל בטכנולוגיה של אוורור מאולץ.

ביוסויל מרכזת לתוכה את הידע הייחודי, המוניטין והניסיון הרב המצוי אצל כל אחד משותפיה, דבר ההופך את ביוסויל לחברה מובילה בביצוע פרויקטים סביבתיים מורכבים, ולשלם הגדול מסך חלקיו. 

למדיניות הסביבתית של ביוסויל ולפרטי ממונה הסביבה לחץ כאן.

005_OurPeople.jpg

האנשים שלנו


האנשים שלנו


הצוות שלנו

 

גלעד לוי

גלעד הצטרף לביוסויל בשנת 2013 כמנהל המפעל של ביוסויל. כמנהל המפעל אחראי גלעד על מתקני הטיפול השונים של ביוסויל תוך הקפדה על עמידה בהנחיות הרגולציה הסביבתית הנחשבת מהמחמירות בעולם המערבי. במהלך שנת 2014 הוביל גלעד תהליכי התייעלות חשובים בתחום התפעול ואת הרחבת הפעילות של ביוסויל, במסגרת הפעלת מתקן טיפול חדש שהחל לפעול בשנה זו.

במסגרת תפקידו הקודם שימש גלעד כמהנדס איכות סביבה במפעל FAB 18 של חברת MICRON (כיום INTEL). גלעד הוא בעל תואר שני (MSc) בהנדסה סביבתית מאוניברסיטת בן גוריון. 


ד"ר רפי מנדלבאום

ד"ר רפי מנדלבאום הוא שותף מנהל בביוסויל, אותה ייסד בשנת 2004 כשותפות עם החברה לשירותי איכות הסביבה. בנוסף לכך רפי הוא המנכ"ל והמדען הראשי של חברת אל.די.די טכנולוגיות.

רפי בעל תואר דוקטור למיקרוביולוגיה, בוגר האוניברסיטה העברית (1989), ואת עבודת הפוסט-דוקטורט עשה בתחום הביוטכנולוגיה הסביבתית במשך שלוש שנים ב- Penn-State University וב-University of Minnesota.

עם שובו לארץ בשנת 1993 הקים את המעבדה למיקרוביולוגיה של הקרקע במכון וולקני והחל ללמד מיקרוביולוגיה סביבתית באוניברסיטה העברית. במהלך השנים פרסם רפי מעל 100 מאמרים בנושאים הקשורים למיקרוביולוגיה סביבתית, רבים מהם צוטטו  בהרחבה בספרות המקצועית העולמית. מחקרו פורץ הדרך בנושא פירוק מיקרוביאלי של חומרים אורגנים מוכלרים ובראשם קוטל העשבים הנפוץ "אטרזין" זכתה להכרה מדעית בינלאומית, ומחקרי המשך רבים נסמכים על האנזימים והגנים שבודדו מפלסמיד בחיידק  Pseudomonas ADP שהתגלה לראשונה על ידו במהלך עבודת הפוסט-דוקטורט בארה"ב.

רפי מכהן כיום בהנהלת האגודה הישראלית לאקולוגיה כמקשר לתעשייה ובעבר כיהן כחבר בוועדה לבחירת מועמדים לפרס של האגודה הישראלית למיקרוביולוגיה, וכחבר בוועדה לשיתוף פעולה בין ישראל וצרפת בנושא שיקום ביולוגי של מים וקרקע מזוהמים (Soil and Water Bioremediation). 


ד"ר אסף לבנטל

ד"ר אסף לבנטל הצטרף לביוסויל ב-2014 כמנהל מחקר ופיתוח. במסגרת תפקידיו מקיים אסף בקרה על תהליכי הטיפול המתקיימים במתקנים השונים ויעילותם. ביחד עם מר חוליו סובוביץ', הכימאי הראשי של החברה לשירותי איכות הסביבה, מקיים אסף מחקרים אינטנסיביים במסגרתם נבחנים אפשרויות שונות לשילוב בין תהליך הטיפול הביולוגי לבין תהליכי טיפול שונים הקיימים בחברה לשירותי איכות הסביבה.

אסף הוא בעל תואר דוקטור למדעי הסביבה מטעם האוניברסיטה העברית (2013). במהלך לימודיו הוכשר אסף ע"י מומחים בעלי שם עולמי במיקרוביולוגיה סביבתית בכלל ובטיפול ביולוגי בזיהומי נפט בפרט.

בתפקידיו הקודמים שימש אסף כמרצה בחוג לביוטכנולוגיה במכללת תל-חי, וכמפתח שיטות אנליטיות עבור מעבדות מסחריות. 


אריאל אנגלברג

אריאל אנגלברג הוא מנהל התפעול של ביוסויל, והוא מלווה את הפעילות של ביוסויל החל מיומה הראשון. אריאל היה, ועודנו, שותף לכל תהליכי הפיתוח וההרחבה של ביוסויל. אריאל נהנה מראייה תפעולית רחבה ויצירתית, וביוסויל ולקוחותיה נהנים מאיש עם חזון וחריצות היוצאים מגדר הרגיל.